პროექტი Caliper-ის კონსორციუმის მმართველი გუნდის შეხვედრა
მიმდინარე წლის 15-16 დეკემბერს გაიმართა  ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამის „ჰორიზონტი 2020“-ის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტ „CALIPER“-ის, მმართველი გუნდის რიგით მეორე შეხვედრა.
CALIPER მიზნად ისახავს ფონდსა და საქართველოს ინსტიტუციებში გენდერული თანასწორობის სამომავლო უზრუნველყოფას, ქალი მკვლევრების რაოდენობის ზრდას STEM-მიმართულებებში, მათი კარიერული პერსპექტივების გაუმჯობესებას და გენდერული განზომილების ინტეგრირებას კვლევაში.
შეხვედრაზე დამსწრე, კონსორციუმის წევრი, ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა განიხილეს პროექტის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობები და პანდემიით გამოწვეული დაბრკოლებების საკითხი. შეხვედრის მიმდინარეობა, ასევე დაეთმო პროექტის სამუშაო პაკეტების ლიდერების პრეზენტაციებსა და კონსორციუმის სამომავლო საქმიანობის მიმოხილვას.

On December 15-16 was held 2nd Project Management Team meeting of project CALIPER, which is a project funded by the EU Research and Innovation Framework Program Horizon 2020.
CALIPER aims to ensure gender equality in the organization and Georgian institutions, increase the number of female researchers in STEM directions, improve their career prospects and integrate a gender dimension into research.
During the meeting, representatives of the consortium member organizations overviewed successfully accomplished activities and majo delays caused by COVID-19 pandemic. Additionally every leader of active WP/Task presented to the consortium an overview of the forthcoming activities.