პროექტი Caliper-ის კონსორციუმის შეხვედრა
10 ნოემბერს შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის პროექტი Caliper-ის სამუშაო ჯგუფმა მონაწილეობა მიიღო ყოველთვიურ კონსორციუმის შეხვედრაში.
CALIPER წარმოადგენს ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის ფარგლებში დაფინანსებულ პროექტს. პროექტი გრძელდება ოთხი (2020 - 2024) წლის განმავლობაში და მიზნად ისახავს ორგანიზაციაში გენდერული თანასწორობის უზრუნველყოფას, ქალი მკვლევრების რაოდენობის ზრდას STEM-მიმართულებებში, მათი კარიერული პერსპექტივების გაუმჯობესებას და გენდერული განზომილების ინტეგრირებას კვლევაში.
შეხვედრაზე განიხილეს პროექტის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობები და ძირითადი შეფერხებები გამოწვეული COVID-19– ის პანდემიით. გარდა ამისა, სხვადასხვა სამუშაო პაკეტების და ამოცანების თითოეულმა ლიდერმა კონსორციუმს წარუდგინა სამომავლოდ დაგეგმილი საქმიანობის მოკლე მიმოხილვა.

Caliper Project Consortium Meeting
On 10th of November Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia Caliper Project Team participated in monthly consortium meeting.
CALIPER is a project funded by the EU Research and Innovation Framework Program Horizon 2020. The project lasts for four (2020 - 2024) years and aims to ensure gender equality in the organization, increase the number of female researchers in STEM directions, improve their career prospects and integrate a gender dimension into research.
During the meeting previous project achievements were discussed and main delays due to COVID-19. Besides that, every leader of active WP/Task presented to the consortium an overview of the forthcoming activities.