პროფესორ მარია მაკაროვის შეხვედრა საქართველოს სამეცნიერო ცენტრებისა და უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან
ევროკომისიის მიერ დანერგილი ინსტიტუციური განვითარების ინსტრუმენტის მხარდაჭერით, შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდს ეწვია ფინეთის ბიოცენტრის (Biocenter Finland) დირექტორი, ფინეთის აკადემიის, ფინეთის კვლევის საბჭოს ყოფილი ვიცე-პრეზიდენტი, პროფესორი მარია მაკაროვი. ვიზიტის ფარგლებში, პროფ. მაკაროვი გაეცნო მეცნიერების სფეროში საქართველოში არსებულ ვითარებას, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის პროგრამებისა და საგრანტო კონკურსების ადმინისტრირებას და რამდენიმე ნაწილისაგან შემდგარი საექსპერტო მისიის შედეგად, მოამზადებს რეკომენდაციებს მეცნიერების მართვის გაუმჯობესებისათვის.
არსებული კვლევითი-სამეცნიერო გარემოსა და პოტენციალის უკეთ გაცნობის მიზნით, 11 იანვარს შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში ჩატარდა საინფორმაციო - გაცნობითი შეხვედრა სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრებისა და სახელმწიფო უნივერსიტეტების წარმომადგენლების მონაწილეობით.

Prof. Marja Makarow meeting with the representatives of Georgian scientific centers and state universities
With support of the tool for institutional building managed by the European Commission, Prof. Marja Makarow visited Georgia, Shota Rustaveli National Science Foundation. As part of her visit, Prof. Makarow aims to get acquainted with the Georgian STI system, with particular focus on Shota Rustaveli National Science Foundation’s activities, its programmes and targeted initiatives. After several missions to Georgia, Prof. Marja Makarow will develop recommendations on how to improve science management system in Georgia.
On January 11, an introductory meeting took place at SRNSF with participation of Georgian research centers and state universities. Parties exchanged information on current situation in Georgian research institutions and universities.