რუსთაველი-DAAD-ის სასტიპენდიო პროგრამის გამარჯვებულთა დაჯილდოების ცერემონია
გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საელჩოსა და გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის რეგიონული ოფისის ორგანიზებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და DAAD-ის ერთობლივი სასტიპენდიო პროგრამის  გამარჯვებულთა დაჯილდოების საზეიმო  ცერემონია გაიმართა.
ღონისძებაზე დამსწრე საზოგადოებას მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა ერნსტ პეტერ ფიშერმა, გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელმა გებჰარდ როილმა  და  შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და ფონდების მოზიდვის სამსახურის უფროსმა, რუსუდან ჯობავამ.
2023 წლის რუსთაველი-DAAD-ის ერთობლივი სასტიპენდიო პროგრამის ფარგლებში 25 ქართველმა მეცნიერმა მოიპოვა დაფინანსება გერმანიის უმაღლესი განათლების  დაწესებულებებსა და კვლევით ცენტრებში სამეცნიერო და კვლევითი მოღვაწეობის გასაგრძელებლად.

Rustaveli-DAAD Joint Fellowship Programme Scholarship Winners’ Award Ceremony was held in the Writers' House of Georgia organized by the Embassy of the Federal Republic of Germany and the Regional Office of the German Academic Exchange Service.
The purpose of the ceremony was to award the winners of the Joint Fellowship Programme of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and DAAD - German Academic Exchange Service.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Georgia Ernst Peter Fischer, Head of the Regional Office of the German Academic Exchange Service Gebhard Reul and Head of the International Relations and Fundraising office of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Rusudan Jobava, addressed the audience attending the event.
Within the framework of the 2023 Rustaveli-DAAD Joint Fellowship Programme 25 Georgian scientists received funding to continue their scientific and research activities in German higher education institutions and research centers.