საერთაშორისო კონფერენცია „ევროკავშირი - შავი ზღვის თანამშრომლობა მეცნიერებაში, ტექნოლოგიასა და ინოვაციაში: ერთობლივად შეთანხმებული STI პროგრამა“
„შავი ზღვის ჰორიზონტის“ ჩარჩო პროექტის ფარგლებში, შავი ზღვის შემსწავლელმა საერთაშორისო ცენტრმა (International Centre for Black Sea Studies - ICBSS) წარმატებულად გაუწია ორგანიზება კონფერენციას ათენში, 2017 წლის 8 მაისს, სახელწოდებით „ევროკავშირი - შავი ზღვის თანამშრომლობა მეცნიერებაში, ტექნოლოგიასა და ინოვაციაში: ერთობლივად შეთანხმებული STI პროგრამა“ (EU - Black Sea Cooperation in Science, Technology & Innovation: towards a jointly agreed STI programme)
ინტერაქტიული შეხვედრების მეშვეობით, 70 მონაწილეზე მეტს მიეცა შესაძლებლობა, განიხილოს და მიიღოს რეკომენდაციები ჩარჩო სამუშაო პირობების გასაუმჯობესებლად და ბირეგიონულ STI თანამშრომლობაში დარჩენილი ბარიერების აღმოსაფხვრელად. მონაწილეები წარმოდგენილნი არიან შემდეგი სფეროებიდან: STI პოლიტიკის შემუშავება, ევროკავშირისა და შავი ზღვის სახელმწიფოების პოლიტიკის გატარება და ანალიზი.
ICBSS-მა აგრეთვე უმასპინძლა „შავი ზღვის ჰორიზონტის“ პროექტის გენერალური ასამბლეის სხდომას, რომელშიც მონაწილეობა მიიღო ყველა პარტნიორმა. „შავი ზღვის ჰორიზონტი 2020“-ის ზაფხულის სკოლის მოსამზადებელი სამუშაო შეხვედრა სოციალური და ჰუმანიტარული მეცნიერებების მიმართულებით ჩატარდება ერევანში, 2017 წლის 10-12 ივლისს.
იხილეთ კონფერენციის პრეზენტაციები, ფოტომასალა და სხვა ინფორმაცია.https://blacksea-horizon.eu/object/news/946

Within the framework of the Black Sea Horizon Project, the International Centre for Black Sea Studies (ICBSS) successfully organized an international Conference in Athens, on 8 May 2017 entitled “EU - Black Sea Cooperation in Science, Technology & Innovation: towards a jointly agreed STI programme”.
Through interactive sessions, more than 70 participants from the field of STI policy making, policy delivery and analysis from the EU and Black Sea countries, had the opportunity to reflect, discuss and endorse recommendations to improve the framework conditions and to mitigate remaining obstacles for bi-regional STI cooperation.
Back to back with the Black Sea Horizon Conference, the ICBSS hosted also the General Assembly Meeting of the Black Sea Horizon Project, with the participation of all partners and the preparatory workshop for the Black Sea Horizon 2020 Summer School on Social Sciences and Humanities, to be held in Yerevan, on 10-12 July 2017.