საინფორმაციო დღე Grants For Networking -ის შესახებ
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით 10 მაისს, 16:30 საათზე, გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის EaP PLUS პროექტის ფარგლებში გამოცხადებული მცირე საგრანტო კონკურსის Grants for Networking (გრანტი მოსამზადებელი და საშუამავლო შეხვედრების ორგანიზებისთვის) მეორე რაუნდის შესახებ. შეხვედრაზე დამსწრე საზოგადოებას მიეწოდა ინფორმაცია კონკურსისა და, ზოგადად, ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის შესახებ.
Grants for Networking - ის ფარგლებში შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ საშუამავლო ღონისძიებასა (brokerage events) და Horizon 2020 - ის კონკურსში წარსადგენ საპროექტო განაცხადების მოსამზადებელ შეხვედრაში (preparatory meetings). აღნიშნული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადაა 2018 წლის 31 მაისი, მონაწილეობის მიღება შესაძლებელია 2018 წლის 31 აგვისტომდე დაგეგმილ ღონისძიებებში.

Information day on Grants for Networking in brokerage events or Preparatory meetings
Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia hosted the information day on Grants for Networking. The scheme is the part of the multilateral project EaP PLUS under the EU framework programme for Research and Innovation Horizon 2020. At the Information Day, the audience was given the information about the Call and reviewed the EU framework programme for Research and Innovation “Horizon 2020” in general.
Major aim of the Grant for Networking is to support the participation of local researchers from Eastern Partnership countries in Brokerage Events related to Horizon2020 and Preparatory Meetings for the development of H2020 project proposals.
Deadline for submission is May 31, 2018 and candidates can apply for an event scheduled until August 31, 2018.