სამუშაო შეხვედრა Clarivate Analytics-ის წარმომადგენელთან
9 ივლისს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის(SRNSFG) გენერალური დირექტორის მოადგილე, ჯაბა სამუშია შეხვდა საერთაშორისო ელექტრონული გამომცემლობის Clarivate Analytics საგანმანათლებლო პროგრამების განყოფილების ხელმძღვანელს, ვალენტინ ბოგოროვს. შეხვედრაზე განიხილეს თანამშრომლობის სხვადასხვა დეტალი.
შეგახსენებთ, რომ საერთაშორისო ელექტრონული გამომცემლობა Clarivate Analytics-სა და ფონდს შორის გაფორმებული შეთანხმების საფუძველზე 14 ინსტიტუციისგან შემდგარი კონსორციუმისთვის (კონსორციუმში შედიან სახელმწიფო და კერძო უნივერსიტეტები, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია და საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემია) Clarivate Analytics-ის ბაზებზე (Web of Science-სა და Derwent Innovation) წვდომა განხორციელდა.

Meeting with the Clarivate Analytics Representative
On July 9, the SRNSFG deputy director, Mr. Jaba Samushia met the head of the educational programmes department of the international electronic publishing company Clarivate Analytics – Mr. Valentin Bogorov. At the meeting the attendees discussed various details of collaboration.
For your information, according to the agreement between SRNSFG and the international electronic publishing company Clarivate Analytics, consortium member organizations have gained access to the products of Clarivate Analytics (Web of Science and Derwent Innovation). Consortium consists of 14 organizations: public and private universities, Georgian National Academy of Sciences and Georgian Academy of Agricultural Sciences.