შეხვედრა Clarivate Analytics-ის წარმომადგენლებთან
23 მარტს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში, კომპანია Clarivate Analytics-ის წარმომადგენელმა, ვალენტინ ბოგოროვმა, ჩაატარა სემინარი Clarivate Analytics-ის სამეცნიერო ბაზის - Web of Science-ის გამოყენების შესახებ. გარდა ამისა, დამსწრე საზოგადოებას გააცნო ახალი ინსტრუმენტი - InCites, რომელიც მომხმარებელს საშუალებას აძლევს, ერთ სტანდარტში მოაქციოს სტრატეგიული კვლევითი ხედვა წინასწარ გამოთვლილი ბიბლიომეტრული ანგარიშების გამოყენებით.
20-22 მარტს Clarivate Analytics-ის წარმომადგენლებმა Web of Science-ის გაცნობითი სემინარები, აგრეთვე,  ჩაატარეს კონსორციუმის წევრ 10 ინსტიტუციაში, კერძოდ: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, თავისუფალ უნივერსიტეტში, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში, საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტში, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიასა და საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა ეროვნულ აკადემიაში.

Meeting with the Representatives of Clarivate Analytics
On March 23, the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia organized meeting with the representative of the company Clarivate Analytics – Valentin Bogorov, who conducted an introductory seminar about the proper usage of scientific database Web of Science. In addition, he introduced the audience with the new Clarivate Analytics tool InCites, which allows consumers to calibrate their strategic research vision with pre-populated bibliometric reports.
On March 20-22, the representatives of Clarivate Analytics also conducted Web of Science introductory seminars in 10 member institutions of consortium: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Ilia State University, Georgian Technical University, Tbilisi State Medical University, Sokhumi State University, Free University of Tbilisi, International Black Sea University, Georgian Aviation University, Georgian National Academy of Sciences and Georgian Academy of Agricultural Sciences.