შეხვედრა გამომცემლობა ELSEVIER-ის წარმომადგენლებთან
28 ივნისს შოთა რუთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში ჩატარდა სამუშაო შეხვედრა ფონდის, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და  გამომცემლობა ELSEVIER-ის წარმომადგენლებს შორის.
შეხვედრაზე მხარეებმა შეაფასეს მიმდინარე თანამშრომლობა და განიხილეს კოლაბორაციის  გაფართოების საკითხები. ELSEVIER  - წამყვანი საერთაშორისო ონლაინ გამომცემლობაა, რომელიც აერთიანებს მსოფლიოს უახლეს სამეცნიერო ლიტერატურას, სტატიებს, რეფერატებს, წიგნებს და ა.შ.
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი კომპანია ,,ელსევიერთან“  2014 წლიდან თანამშრომლობს, რის შედეგადაც საქართველოს მეცნიერებს „ელსევიერის“ უმსხვილესი საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზით უფასოდ სარგებლობის შესაძლებლობა ეძლევათ.  2014 წლის მაისის თვიდან ELSEVIER ბაზებზე წვდომა აქვს კონსორციუმში გაერთიანებულ 21 ორგანიზაციას.
გამომცემლობა ELSEVIER-მა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და შოთა რუთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდს მეცნიერების ანალიტიკის მიმართულებით სხვადასხვა მექანიზმი წარუდგინა.

Meeting with ELSEVIERI’s representatives
On June 28 Shota Rustaveli National Science Foundation hosted working meeting. Representatives from Ministry of Education and Science of Georgian among ELSEVIER i’s collaborators.
Both sides discussed about currently running projects as well as future collaboration. ELSEVIER is a leading online publisher which includes recent published works, books, articles and etc.
Shota Rustaverli National Science Foundation has been collaborated with ELSEVIER since 2014. Georgian scientists are able to use ELSEVIER i’s date basses for their scientific work. It is free of charge. 21 Organizations which are the part of consortium has used ELSEVIER i’s basses since 2014.
Representatives of ELSEVIER talked about different direction in scientific analytics. Suggestions were listened by representatives of Ministry of Education and Science of Georgia as well as collaborators at Shota Rustaveli National Science Foundation.