შეხვედრა სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიაში
2019 წლის 19 მარტს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი ზვიად გაბისონია და დირექტორის მოადგილე ჯაბა სამუშია, ესტუმრნენ სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიას. შეხვედრას ესწრებოდნენ სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტი გურამ ალექსიძე, საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდიუმის წევრები და აკადემიის წარმომადგენლები .
ფონდის დირექტორმა დამსწრე საზოგადოებას წარუდგინა მეცნიერების მიმართულებით დაგეგმილი ცვლილებები, ისაუბრა ფონდის ახალ პროექტებზე, ინიციატივებსა და 2019 წელს განსახორციელებელ გეგმებზე. შეხვედრაზე ასევე ისაუბრეს ფონდსა და აკადემიას შორის ურთიერთთანამშრომლობის პერსპექტივებსა და სამომავლო გეგმებზე.

Meeting in Georgian Academy of Agricultural Sciences
March 19, 2019, Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia Zviad Gabisonia and Deputy Director General Jaba Samushia visited Academy of Agricultural Sciences. The meeting was attended by the President of Agriculture Academy of Sciences Guram Aleksidze the members of the Presidium of the Georgian Academy of Agricultural Sciences and the representatives of the Academy.
Director General of the foundation presented changes in science, he talked about the ne projets, iniriatives and plans to be implemented in 2019. In the meeting they also talked about prospects of cooperation and future plans between the Foundation and the Academy.