შეხვედრა თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორიაში - ქართველოლოგიური მიმართულების, შემოქმედებითი კვლევების- Artistic Research განვითარება
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი ზვიად გაბისონია თბილისის ვ. სარაჯიშვილის სახელობის  სახელმწიფო კონსერვატორიის პროფესორ- მასწავლებლებს შეხვდა.  სტუმარს მიესალმა კონსერვატორიის რექტორი ნანა შარიქაძე.
ზვიად გაბისონიამ  და ნანა შარიქაძემ  ისაუბრეს საქართველოს მეცნიერების განვითარების აქტუალურ საკითხებზე,  ერთიანი ქართველოგიური ცენტრის შექმნის მნიშვნელობასა და  პროექტის ფართო  სამომავლო პერსპექტივებზე,  ქართველოლოგიური  მიმართულებით მიზნობრივ საგრანტო კონკურსებზე, რაც ხელს შეუწყობს უნიკალური ქართული მუსიკალური ხელოვნების,  ქვეყნის სავიზიტო ბარათის -  ეროვნული ფოლკლორის გადარჩენა -განვითარებას, მის  გაციფრებას  და  უფრო აქტიურად გატანას  საერთაშორისო ასპარეზზე, შემოქმედებითი კვლევების  (Artistic Research)  მაღალ ევროპულ სტანდარტებზე განხორციელებას.
ფონდის გენერალურმა დირექტორმა   ყურადღება გაამახვილა  რუსთაველი სამეცნიერო ფონდის  პრიორიტეტებზე,   დაგეგმილ სიახლეებზე, მათ შორის სამეცნიერო კვლევების შეფასების, გამოყენებითი კვლევების კომერციალიზაციის თვალსაზრისით,  მეცნიერების პოპულარიზაციის  კონკურსზე,  გააქტიურებულ საერთაშორისო ურთიერთობებზე,  საქართველოს ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების სახელმწიფოთაშორისი ორგანიზაციის- EURAXESS-ის წევრობის მნიშვნელობაზე - ფართო შესაძლებლობებსა და ახალ სერვისებზე საქართველოს მეცნიერებისთვის მისი განვითარებისა და მაღალევროპულ სტანდარტებზე ასაყვანად. დასასრულს,  ფონდის გენერალურმა დირექტორმა აუდიტორიის მრავალრიცხოვან შეკითხვებს უპასუხა. შეხვედრის ფარგლებში დაისახა რუსთაველის სამეცნიერო ფონდსა და თბილისის  სახელმწიფო კონსერვატორიას შორის სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის გეგმები.

Meeting at Tbilisi State Conservatoire - Development of Georgian Studies, Creative Studies - Artistic Research
Zviad Gabisonia, Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia met with professors of Sarajishvili State Conservatoire. The guest was welcomed by Rector of the Conservatoire Nana Sharikadze.
Zviad Gabisonia and Nana Sharikadze discussed topical issues of development of Georgian science, the importance of establishing a unified Georgian Studies Center and wide future prospects of the project, targeted grant calls in Georgian Studies direction, which will promote unique Georgian art of music, provide supporting, development, digitization and more active transfer of national business card - national folklore -  to the international area, implementation of high quality European Artistic Research.
Foundation Director General highlighted Rustaveli Science Foundation priorities, scheduled updates, regarding the evaluation of scientific research, regarding the commercialization of applied research, call for promotion of science, enabled international relations, importance of  Georgia’ membership of the science and innovation EU interstate organization – EURAXESS - wide variety of new capabilities and services for the development of science in Georgia for the achievement of high European  standards. At the end, the Director General of the Foundation answered numerous questions from the audience. The meeting outlined plans for future cooperation between the Rustaveli Science Foundation and the Tbilisi State Conservatoire.