SRNSFG-DAAD-ის შემაჯამებელი კონფერენცია
მიმდინარე წლის 12 დეკემბერს, 09:30–17:00 საათზე, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD) ორგანიზებით, ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის N115 აუდიტორიაში გაიმართა შემაჯამებელი კონფერენცია „Rustaveli-DAAD-ის ერთობლივი სასტიპენდიო პროგრამა: პროექტების პრეზენტაცია”.
ღონისძიებაზე მოხსენებებით წარდგნენ “Rustaveli-DAAD”-ის ერთობლივი საგრანტო პროგრამის 2017 წლის სტიპენდიანტები: დოქტორანტები და პოსტდოკები. პრეზენტაციები მოიცავდა საბუნებისმეტყველო, მედიცინისა და ჯანმრთელობის, სოციალურ და ჰუმანიტარულ მეცნიერებებს.
გამარჯვებულებს მიულოცეს და წარმატებები უსურვეს: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ, ბატონმა ალექსანდრე თევზაძემ, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, მანანა მიქაბერიძემ და DAAD-ის საინფორმაციო ცენტრის ხელმძღვანელმა გებჰარდ როილმა.

SRNSFG-DAAD Summary Conference
The Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and the German Academic Exchange Service (DAAD) organized Summary Conference “Rustaveli-DAAD Joint Scholarship Programme: presentation of the projects”. The Conference was held at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University on December 12, at 09:30-17:00.
At the conference, the Speeches were given by ‘’Rustaveli-DAAD’’ grant holders: PhD students and Post docs and the presentations included natural sciences, medicine and health sciences, social and humanitarian sciences.
Mr. Alexander Tevzadze, the Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Ms. Manana Mikaberidze, General Director of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Gebhard Reul, head of the DAAD information center, congratulated the grant holders and wished them success in their further professional activities.