სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აანონსებს მაგისტრანტთა სასწავლო- კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსებისკონკურსის გამოცხადებას
მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსების კონკურსი გამოცხადდება 2017 წლის აპრილში (იხ. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2015 წლის 5 ოქტომბრის N130/ნ ბრძანება).
მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსების კონკურსის მიზანია მაგისტრატურის აკრედიტებულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხული მაგისტრანტების სამაგისტრო ნაშრომის ფარგლებში სამეცნიერო კვლევების ხარისხის გაზრდის, აკადემიური დონის ამაღლებისა და კვლევითი უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობა, ასევე, საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სამეცნიერო-კვლევითი პოტენციალის გაუმჯობესების, სწავლის პროცესში კვლევის ინტეგრაციისა და თემატური და/ან ინტერდისციპლინური მიმართულებით კვლევითი აქტივობის განვითარების ხელშეწყობა.
- საქართველოს მოქალაქე, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მაგისტრატურის აკრედიტებულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხულმა, სტუდენტის აქტიური სტატუსის მქონე მაგისტრანტმა. გრანტის მიღების პერიოდში მაგისტრანტი უნდა იყოს მაგისტრატურის საგანმანათლებლო პროგრამის დამამთავრებელი ან დამამთავრებლის წინა სემესტრის სტუდენტი.
- კონკურსის მონაწილე მაგისტრანტს უნდა ჰყავდეს სამაგისტრო ნაშრომის ხელმძღვანელი, რომელიც აკადემიურ კონსულტაციას გაუწევს მაგისტრანტს პროექტის მიმდინარეობისას. სამაგისტრო ნაშრომის ხელმძღვანელს უნდა ჰქონდეს პროექტის საკითხის შესაბამისი კვალიფიკაცია და გამოცდილება.

The Foundation announces Call for MA Research Scholarships 2017
Call for MA research scholarships will be open in April 2017 (Decree #130/N of the Minister of Education and Science of Georgia, October 5, 2016).
The goal of the Call is: to support quality enhancement in scientific studies, raising academic level and development of research skills - related to the Master's thesis of students enrolled at the accredited Master’s educational program, as well as to support improvement of higher educational institutions research capacity and integration of research in learning processes and support development of thematic and/or interdisciplinary research activities.
Call is open to:
- Georgian citizens, graduate students (with active student status) enrolled in higher educational institutions accredited Master’s educational program. In the grant receiving period, an applicant must be the final year student or previous semester student of Master’s educational program.
- Applicant must have qualified Master’s theses Supervisor who will support him/her during project implementation period.
- Projects duration: 4-10 months.
Call announcement: January
Call opening: April
Info days: May/June
Deadline for electronic registration: July
- Project evaluation: September, October
- Announcement of results: November.
Giga Abuladze abuladze@rustaveli.org.ge
Maka Kajaia kajaia@rustaveli.org.ge
Detailed instructions for submitting project proposals and answers to frequently asked question will be published on the foundation’s website on the date of call opening.