ტრენინგი Euraxess-ის წევრი ქვეყნების წარმომადგენლებისთვის
3-4 მარტს ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში გაიმართა Horizon 2020-ის მიერ დაფინანსებული პროექტის Euraxess TOP IV-ის ფარგლებში ორგანიზებული ტრენინგი Euraxess-ის წევრი ქვეყნების წარმომადგენლებისთვის.
ტრენინგის მიზანი იყო აკადემიურ სივრცეში და მის გარეთ მკვლევართა კარიერული განვითარების პრაქტიკისა და მკვლევართა მხარდაჭერის კონკრეტული მექანიზმების გაცნობა.
ტრენინგის ფარგლებში ჩატარდა რამდენიმე ვორქშოპი, რომელსაც ესწრებოდნენ ავსტრიის, ჩეხეთის, გერმანიის, სლოვაკეთის, შვეიცარიის, ბულგარეთის, სომხეთისა და საქართველოს წარმომადგენლები.
ტრენინგზე მიწვეულები იყვნენ Euraxess Georgia Network Startup-ის პროექტის მონაწილეები ლანა დავითულიანი და სალომე შარაშენიძე. ისინი ჩართულები იყვნენ როგორც ვორქშოპებში, ასევე დისკუსიები გამართეს მათთვის საინტერესო თემაზე, მიიღეს ინფორმაცია და მასალები ევროპელი კოლეგებისგან.
აღნიშნული ტრენინგი მნიშვნელოვანია საქართველოში Euraxess-ის სერვისების დანერგვისა და მკვლევართა კარიერული განვითარების ხელშეწყობის თვალსაზრისით.

Training for representatives of Euraxess Member States
On March 3-4, training was held for representatives of Euraxess member states within the framework of the Euraxess TOP IV project funded by Horizon 2020 in Vienna, Austria.
The purpose of the training was to familiarize researchers with the career development practices and specific mechanisms for supporting researchers in and outside the academic area.
During the training, several workshops were attended by representatives of Austria, Czech Republic, Germany, Slovakia, Switzerland, Bulgaria, Armenia and Georgia.
Lana Davituliani and Salome Sharashenidze, participants of the Euraxess Georgia Network Startup project were invited to the training.