უკრაინის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების საერთაშორისო ცენტრის (MNTC) მმართველი საბჭოს 51-ე შეხვედრა
17 ნოემბერს უკრაინაში სამეცნიერო და ტექნოლოგიური ცენტრის (STCU)ორგანიზებით მოეწყო მმართველი საბჭოს 51-ე შეხვედრა, სადაც მონაწილეობას ღებულობდნენ აღნიშნულ ორგანიზაციაში შემავალი წევრი სახელმწიფოებისა და გაერთიენებების (ამერიკის შეერთებული შტატები, ევროკავშირი, საქართველო, აზერბაიჯანი, მოლდოვა, უკრაინა, უზბეკეთი) სამეცნიერო  ფონდების/ცენტრების წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე ამერიკის სახელწიფო დეპარტამენტისა და ევროკავშირის წარმომადგენლებმა დადებითად შეაფასეს ორგანიზაციის მიერ დაფინანსებული პროექტების მნიშვნელობა და სრული მხარდაჭერა გამოხატეს სამომავლოდ ორგანიზაციის  ფუნქციონირების საკითხში.
შეხვედრაზე შეჯამებულ  და განხილულ იქნა ბოლო წლების განმავლობაში ცენტრის  მიერ გაღებული საერთო დანახარჯები  ასევე, 2019-2020 წლის ანგარიში და  წარმოდგენილი იქნა 2021 წლის ბიუჯეტი.

Meeting of Governing Board of Science and Technology Center in Ukraine
On November 17, 2020, Science and Technology Center in Ukraine organized the 51th  meeting of its Governing Board, which was participated by the representatives of organization member states and unities (USA, EU, Georgia, Azerbaijan, Moldova, Ukraine, Uzbekistan), Science foundations and centers.
The representatives of US Department of State and EU have positively assessed the importance of STCU funded projects and expressed their full support regarding the STCU operation in the future. The meeting was dedicated to summarize and discuss occurred expenses in the previous years, as well as the report of 2019 – 2020 years and the budget for 2021.