ვებინარი „როგორ ვიმუშაოთ Elsevier-ის სამეცნიერო ბაზებთან“
12 ნოემბერს შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის სამეცნიერო დეპარტამენტის  თანამშრომელმა  მირანდა თედეშვილმა აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის    აკადემიური  პერსონალისთვის, სტუდენტებისთვის ჩაატარა   ვებინარი თემაზე „როგორ ვიმუშაოთ Elsevier-ის სამეცნიერო ბაზებთან“.
ვებინარის თემა -   ELSEVIER-ის წამყვან საერთაშორისო ონლაინ გამომცემლობებზე წვდომისა და გამოყენების შესაძლებლობები,   Scopus -ის,  მსოფლიოში ციტირებისა და აბსტრაქტების საერთაშორისო ბაზით  სარგებლობის წესები და  სტატისტიკურ -ანალიტიკური  მონაცემების მოპოვების  საშუალებები, Science Direct- სამეცნიერო სტატიების, წყაროებზე  წვდომის შესაძლებლობები, Funding Institutional -ის მეშვეობით საერთაშორისო კონკურსებში  დაფინანსების მოპოვების გზები. ვებინარის დასრულების შემდეგ  რუსთაველის ფონდის  წარმომადგენელმა  უპასუხა დასმულ კითხვებს.
2019 წელს,  საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის სრული დაფინანსებით  Elsevier-ის კონსორციუმის წევრთა რაოდენობა 21- დან  55 -მდე  გაიზარდა.

Webinar "How to work with Elsevier ‘s Science bases"
On November 12, Miranda Tedeshvili,  speacialist of the Science  Department of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, conducted a webinar for the academic staff and students  of East European University on the topic- "How to Work with Elsevier’s  Science bases".
Webinar Topic - Access to and use of  Elsevier 's leading international online publishers, ways of  using Scopus international citation and abstracts base and statistical-analytical data;  Science Direct- opportunities to access scientific articles, sources. Ways to get  funding sources  for international projects  through the Funding Institutional. After the webinar, the representative of the Rustaveli Foundation answered the questions.
Since  2019,the number of  the Elsevier consortia  members have been  increased from 21 to 55 with the full funding of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia.