ზამთრის ქართველოლოგიური სკოლა - 2016
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საგრანტო პროგრამის  „ზამთრის ქართველოლოგიური სკოლა - 2016-ის“ გამარჯვებული პროექტის "თანამედროვე რუსთველოლოგიური კვლევებით კომენტირებული ვეფხისტყაოსანის" ოფიცილაური გახნსა დღეს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა .
პროექტის სამეცნიერო ხელმძღვანელმა ბატონმა ელგუჯა ხინთიბიძე მსმენელთა შერჩეული ჯგუფს გააცნო პროგრამა და მოსწავლეები გაემგზავრნენ მისაქციელში "სასტუმრო კაპილონში" ათდღიანი ინტენსიური საგანმანათლებლო კურსის გასავლელად. სალექციო კურსებს გაუძღვებიან სხვადასხვა სასწავლო დაწესებულების წამყვანი სპეციალისტები, მათ შორის, იაპონელი ქართველოლოგი და ტოკიოს უნივერსიტეტის თანამშრომელი - იასუჰირო კოჯიმა, ასევე ილიას უნივერსიტეტის პროფესორი: ლევან გიგინეიშვილი და  თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორები: რისმაგ გორდეზიანი, დარეჯან თვალთვაძე, ელგუჯა ხინთიბიძე, თამარ პაიჭაძე, დამანა მელიქიშვილი, ქეთევან სიხარულიძე, გიორგი ოთხმეზური, ზაზა ხინთიბიძე, ქეთევან ხუციშვილი.  29 თებერვალს გაიმართება პროექტ "თანამედროვე რუსთველოლოგიური კვლევებით კომენტირებული ვეფხისტყაოსანის" საზეიმო დახურვა, სადაც დაჯილდოვდებიან პროექტის მონაწილე ახალგაზრდები.
„ზამთრის ქართველოლოგიური სკოლის" მიზანია მეცნიერებაში ქართველოლოგიის მიმართულებით დაინტერესებული ახალგაზრდა კადრის მოზიდვა, მათი ცოდნის გაღრმავება, უახლესი სამეცნიერო კვლევების გაცნობა-პოპულარიზაცია და სამეცნიერო წრეებთან მსმენელთა ადაპტირება. პროექტი კონცენტრირებულია მსმენელთა მოზიდვაზე საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებიდან.

Georgian Studies Seasonal School – 2016
The winning project of SRNSF programme ‘Georgian Studies Seasonal School 2016’ was officially open at Tbilisi State University. The project is titled: ‘The Knight in the Panther’s Skin comments based on modern Rustvelology research’. Selected participants got acquainted with the seasonal school content and traveled to Misaktsieli for attending an intensive training course organized at Kapiloni Hotel. Lectures are delivered by the leading specialist of various educational institutions:  Georgian Studies specialist from Japan, Tokio University lecturer – Yasuhiro Kojima, Ilia State University professor – Levan Gigineishvili and Tbilisi State University professors – Rismag Gordeziani, Darejan Tvaltvadze, Elguja Khintibidze, Tamar Paichadze, Damana Melikishvili, Ketevan Sikharulidze, Giorgi Otkhmezuri, Zaza Khintibidze and Ketevan Khutsishvili. On February 29, project closing and participants’ award ceremony will take place.
Seasonal School aims at attracting young personnel in science, particularly those who are focused on Georgian studies, to advance their knowledge and to introduce latest research. The project is targeted to attracting stakeholders from various regions of Georgia.