ფონდი აცხადებს 2016 წლის მოსწავლე გამომგონებელთა და მკვლევართა კონკურსს „ლეონარდო და ვინჩი“
მოსწავლე გამომგონებელთა და მკვლევართა კონკურსის „ლეონარდო და ვინჩი“ მიზანია ზოგადსაგანმანათლებო დაწესებულებებში მიმდინარე რეფორმების ხელშეწყობა; სასწავლო პროცესის სტიმულირება-სრულყოფა, სწავლისადმი ინტერესის გაღვივება; ინოვაციებისა და ტექნიკის მიმართ მოსწავლეთა ინტერესის გაღვივება; შემოქმედებითი აზროვნებისა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარება.
“ინტელის” საერთაშორისო სამეცნიერო და საინჟინრო კონკურსში (Intel ISEF) მონაწილეობის მიღება შეუძლია მოსწავლე გამომგონებელთა ,,ლეონარდო და ვინჩის“ 2016 წლის კონკურსში გამარჯვებულ მხოლოდ IX-XII კლასის მოსწავლეებს.
კონკურსი ჩატარდება ორ ეტაპად:
კონკურსის პირველ ეტაპზე, საგანაცხადო ფორმა და კვლევის გეგმა/პირველადი იდეა (ატვირთული PDF ფაილის სახით) (დასკანირებული ხელმოწერებით) კონკურსის მონაწილემ უნდა გამოაგზავნოს შემდეგ ელ. ფოსტის მისამართზე: leo@rustaveli.org.ge .
საკონკურსო კომისია წარდგენილ საგანაცხადო ფორმას და კვლევის გეგმას/პირველად იდეას განიხილავს პირველი ეტაპის შეფასების კრიტერიუმების მიხედვით)და განსაზღვრავს კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასულ პროექტებს.
კონკურსის მეორე ეტაპზე, განაცხადი კონკურსში მონაწილეობის შესახებ, პროექტის აღწერილობისა და საილუსტრაციო მაკეტის/მოდელის ან/და ნახაზის შემცველი ელექტრონული ფაილები (ფოტოები).(დასაშვებია ნახაზების დასკანერებული ვარიანტის ატვირთვა); ხელმძღვანელის და შესაბამისი დარგის მეცნიერის ან ზედამხედველის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პროფესიული ბიოგრაფიები (ატვირთული PDF ფაილის სახით) კონკურსის მონაწილემ უნდა გამოაგზავნოს ელ. ფოსტის მისამართზე: leo@rustaveli.org.ge.
- 14/04/2016 16:00 სთ კონკურსის პირველ ეტაპზე, საგანაცხადო ფორმისა და კვლევის გეგმა/პირველდი იდეის გამოგზავნის ბოლო ვადა;
- 18/04/2016 16:00 სთ - საგანაცხადო ფორმის კანცელარიაში შემოტანის ბოლო ვადა;
- 6/05/2016 - პერველი ეტაპის შედეგების გამოცხადება;
- 19/09/2016 16:00 სთ - კონკურსის მეორე ეტაპზე, განაცხადის კონკურსში მონაწილეობის შესახებ, პროექტის აღწერილობის, ხელმძღვანელის და შესაბამისი დარგის მეცნიერის ან ზედამხედველის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პროფესიული ბიოგრაფიები და საილუსტრაციო მაკეტის/მოდელის/ნახაზის შემცველი ელექტრონული ფაილების გამოგზავნის ბოლო ვადა;
- 22/09/2016 16:00 სთ განაცხადი კონკურსში მონაწილეობის შესახებ და საილუსტრაციო ნახაზი/მოდელი/მაკეტი რაიონულ რესურს ცენტრში, ან ფონდის კანცელარიაში რეგისტრაციის ბოლო ვადა;

Call for “Leonardo Da Vinci” 2016
Inventor pupils’ competition “Leonardo Da Vinci” aims to support ongoing reforms at general educational institutions; to stimulate and improve learning process and raise pupils’ interest towards learning; to raise interest towards innovation and technology; to develop creative thinking and practical skills.
Competition is open to any person who are VII-XII graders at the general educational institutions (public and private schools).
Only 2016 inventor pupils’ competition “Leonardo Da Vinci” winner IX-XII graders can participate in the Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF).
The competition will be conducted in two stages:
At the first stage of the competition, a participant shall submit an application form and a research plan / primary idea (uploaded PDF file) (with scanned signatures) to the following email address: leo@rustaveli.org.ge.
Competition commission will review submitted application form and research plan / primary idea in accordance with the first stage evaluation criteria, and determine short-listed projects that moved to the second stage.
At the second stage, an applicant will submit a statement for participation in the competition, electronic files containing project description and illustrative layout / model / or drawings (photos), (scanned versions of drawings are allowed to upload); professional biographies of the project manager and the relevant field scientist or supervisor (if any) (uploaded PDF file) to the following email address: leo@rustaveli.org.ge.
• 14/04/2016 at 16:00 – deadline for the first stage application form and the research plan / primary idea submission;
• 18/04/2016 at 16:00 – deadline for the application submission at the Foundation Office;
• 6/06/2016 – Announcement of the first stage competition results;
• 19/09/2016 at 16:00 – deadline for the second stage, submission of the statement of participation in the competition, electronic files containing project description and illustrative layout / model / or drawings (photos); professional biographies of the project manager and the relevant field scientist or supervisor (if any);
• 22/09/2016 at 16:00 – deadline for the registration of the statement of participation and the illustration / model at the Regional Resource Center or the Foundation Office;