საქართველო-გერმანიის მეცნიერების დღე
მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის ფესტივალის პროგრამის  ფარგლებში, 19 სექტემბერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და  გერმანიის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზაციული ხელშეწყობით თსუ-ის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის აუდიტორიაში ჩატარდება „საქართველო-გერმანიის  მეცნიერების დღე“, რომელზეც განხილული იქნება საქართველო-გერმანიის სამეცნიერო-კვლევითი თანამშრომლობის წარმატებული პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები. აღნიშნულ ღონისძიებაში მონაწილეობას იღებს გერმანიიდან  დელეგაცია, რომლის შემადგენლობაში შედიან გერმანიის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, გერმანიის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის (DFG), ჰუმბოლტისა (AvH) და  ფოლკსვაგენის (VW) ფონდების, გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD), ლეიბნიცისა და ჰელმჰოლცის ასოციაციებისა და წამყვანი სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუციების მაღალი რანგის  თანამდებობის პირები.
ღონისძიება ჩატარდება 9.00 სთ-დან 18.30 სთ-მდე. გთხოვთ, დანართის სახით იხილოთ დეტალური პროგრამა (ინგლისური ვერსია) ღონისძიების სამუშაო ენაა ინგლისური (სინქრონული თარგმანის გარეშე).
„საქართველო-გერმანიის  მეცნიერების დღის“ მეორე ნახევარი - 16:30 – 18:30 სთ-ის, დაეთმობა ე.წ. საშუამავლო ღონისძიების მსგავს ბილატერალურ შეხვედრებს (Market Opportunities), სადაც საქართველოს უნივერსიტეტებსა და სამეცნიერო-კვლევით დაწესებულებებს ექნებათ შესაძლებლობა გერმანულ დელეგაციას წარუდგინონ ინფორმაცია მიმდინარე აქტუალური კვლევითი პროექტების შესახებ და იმსჯელონ შესაძლო ერთობლივი თანამშრომლობისა და თანადაფინანსების მოძიების საკითხებზე.

Georgian-German Day of Science
Ministry of Education and Science of Georgia, Shota Rustaveli National Science Foundation and Federal Ministry of Education and Research (BMBF) Germany organize the Georgian-German Day of Science that will take place in Georgia, Tbilisi on September 19.
Georgian-German Day of Science will present successful projects on the two countries’ scientific and research collaboration as well as future cooperation perspectives. The German delegation includes representatives from  Federal Ministry of Education and Research (BMBF) Germany, Helmholtz Association (HGF), Leibniz Association, Fraunhofer-Gesellschaft (FhG), German Academic Exchange Service (DAAD), Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG), Forschungszentrum Jülich (FZJ), Volkswagen Foundation.
The Georgian-German Day of Science will take place at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU), from 09:00 till 18:30. To view the event agenda, please visit the link.
The working language of the science day is English (translation will not be provided).
Those who are interested in attending the event, are kindly invited to register themselves through this link.