Mieroszewski Center (პოლონეთი) აცხადებს სასტიპენდიო პროგრამას მკვლევრებისთვის მთელი მსოფლიოდან
Mieroszewski Center აცხადებს სასტიპენდიო პროგრამას მკვლევრებისთვის მთელი მსოფლიოდან. მკვლევრებს ეძლევათ შესაძლებლობა,  პოლონეთში განახორციელონ კვლევითი/სასწავლო პროექტი ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ხალხების ისტორიაზე, პოლიტიკაზე, კულტურასა და მემკვიდრეობაზე. განაცხადების მიღების ბოლო ვადა არის კვირა 2023 წლის 3 სექტემბერი.
სტიპენდიის ხანგრძლივობა
სტიპენდიები გაიცემა ერთ-ერთი შემდეგი პერიოდისთვის:
1. ზამთრის სემესტრი - ოთხი თვის განმავლობაში 2023 წლის 1 ოქტომბრიდან 2024 წლის 31 იანვრამდე
2. ზაფხულის სემესტრი - ხუთი თვის განმავლობაში 2024 წლის 1 თებერვლიდან 2024 წლის 30 ივნისამდე
3. ცხრა თვის ორი სემესტრი - 2023 წლის 1 ოქტომბრიდან 2024 წლის 30 ივნისამდე
სტიპენდია არის თვეში 6500 PLN.
განაცხადი
სტიპენდიაზე განაცხადის მისაღებად გთხოვთ, შეავსოთ განაცხადის ფორმა, რომელიც ხელმისაწვდომია Mieroszewski Center-ის ვებსაიტზე და გააგზავნოთ ელექტრონული ფოსტით მისამართზე: stypendia@mieroszewski.pl.  განაცხადების შევსება შესაძლებელია როგორც პოლონურ, ასევე ინგლისურ ენებზე.
ნებისმიერი შეკითხვისთვის გთხოვთ დაუკავშირდეთ ცენტრს მისამართზე: stypendia@mieroszewski.pl.
Mieroszewski Center არის სახელმწიფო დაწესებულება, რომელიც შეიქმნა პოლონეთის პარლამენტის გადაწყვეტილებით, მას ზედამხედველობას უწევს პოლონეთის რესპუბლიკის კულტურისა და ეროვნული მემკვიდრეობის სამინისტრო. Mieroszewski Center-ის მისიაა აღმოსავლეთ ევროპის ხალხებისადმი მიმართული აქტივობების წამოწყება, მხარდაჭერა და განხორციელება.

The Mieroszewski Centre is pleased to announce a scholarship programme for researchers
The Mieroszewski Centre is pleased to announce a scholarship programme for researchers from around the world to pursue a research / study project in Poland on the history, politics, culture and heritage of the peoples of Central and Eastern Europe. The deadline for applications is Sunday 3 September 2023.
Duration of the scholarship
Scholarships will be awarded for one of the following periods:
1/ A winter semester of four months from 1 October 2023 to 31 January 2024
2/ A summer semester of five months from 1 February 2024 to 30 June 2024
3/ Two semesters of nine months from 1 October 2023 to 30 June 2024
The stipend is PLN 6500 gross per month.
Application
To apply for a scholarship, please complete the application form available on our website and send it by email to stypendia@mieroszewski.pl. The applications can be completed in either Polish or English.
For any questions please contact the Centre at: stypendia@mieroszewski.pl.
The Mieroszewski Centre is a state institution established by the act of the Polish Parliment and supervised by the Ministry of Culture and National Heritage of the Republic of Poland. The mission of the Mieroszewski Centre is to initiate, support and carry out activities aimed at the peoples of Eastern Europe.