ინდოეთის ტექნიკური და ეკონომიკური თანამშრომლობის პროგრამა (ITEC)
ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას ინდოეთის ტექნიკური და ეკონომიკური თანამშრომლობის პროგრამის (ITEC) შესახებ, რომლის ფარგლებში, 2018-2019 წლებში, იგეგმება სასწავლო კურსების ჩატარება ინდოეთის რესპუბლიკაში. აღნიშნული პროგრამა მოიცავს 80-მდე ინსტიტუტის 250-მდე მოკლე-, საშუალო- და გრძელვადიან სასწავლო კურსს 25 დისციპლინაში: სოფლის მეურნეობა, საბანკო საქმე, ფინანსები, განათლება, ინჟინერია და ტექნოლოგიები და ა.შ.
აქვე გაცნობებთ, რომ საქართველოს სხვადასხვა უწყებებისთვის გამოყოფილია 30 ადგილი. მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ 25-დან 45 წლამდე დაინტერესებულ პირებს, რომლებიც ფლობენ ინგლისურ ენას და არ გააჩნიათ ჯანმრთელობასთან დაკავშირებული პრობლემები. კანდიდატის დარეგისტრირება შესაძლებელია ელექტრონულად. განიხილება მხოლოდ იმ კანდიდატთა განაცხადები, რომლებიც დარეგისტრირდებიან შესაბამისი კურსის დაწყებამდე 3 თვით ადრე. სასწავლო კურსები სრულად ფინანსდება ინდოეთის მთავრობის მიერ.

SRNSFG disseminates information about the Indian Technical and Economic Cooperation Programme (ITEC), in terms of which training courses are to be conducted in 2018-2019, India. The programme unites 80 institutes that conduct more than 250 short-term, medium-term and long-term training courses in 25 disciplines: Agriculture, Banking, Finance, Education, Engineering & Technology, etc.
The Government of India has increased the training slots for Georgia to 30. The eligible applicants should be within the age group of 25-45 years, speak English language and be medically fit. Candidates should register online, 3 months prior to the appropriate course. The entire training cost, including air travel expenditure, will be covered by the Government of India.