ინფორმაცია საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიების შესახებ
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას საერთაშორისო სამეცნიერო  ღონისძიების შესახებ, რომელიც ორგანიზებულია საფრანგეთის ლორანის უნივერსიტეტის მიერ და  გაიმართება 2021 წლის 16-19 ნოემბერს.
Science & You მიზნად ისახავს კვლევისა და პრაქტიკის შერწყმას მეცნიერების კომუნიკაციის, პოპულარიზაციისა და ჩართულობისმიმართულებით და წარმოადგენს ინოვაციური და პიონერული თემების,გამოცდილების გაზიარებისა და თანამშრომლობის ახალი პერსპექტივებისა და ახალი იდეების ჩამოყალიბების ადგილს.
ღონისძიებას ექნება კონფერენციის ფორმატი, რომელში მონაწილეობის მისაღებად საჭიროა განაცხადის შევსება. კონფერენციის ძირითადი თემატიკის სათაურია „მეცნიერების კომუნიკაცია: ნაბიჯით უკან წინსვლის გასაგრძელებლად“. კონფერენციის თემატიკა დაყოფილია 3 ქვე-პუნქტად:
1. მეცნიერებისა და ტექნოლოგიის განვითარების მიმდინარე და განვითარებადი საკითხები;
2. „კოლაფსოლოგიის“ კონცეფცია და მომავლის ხედვა;
3. მეცნიერების კომუნიკაციის მოქნილი პრაქტიკის საჭიროება.
Science & You - ს ფორმატებია:
• ინდივიდუალური განაცხადი
• სიმპოზიუმი
• საპოსტერო პრეზენტაცია
• სადისკუსიო პანელი
კონკურსში განაცხადების რეგისტრირების გზამკვლევისა და დეტალური ინფორმაციის გასაცნობად გთხოვთ მიჰყევით ბმულს.
განაცხადების მიღების ბოლო ვადა: 2021 წლის, 19 თებერვალი.
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში მიმართეთ კოორდინატორებს შემდგომი ელ-ფოსტის მისამართზე: scienceandyou2021@insight-outside.fr

Science & You aims at mixing research and practice in science communication, popularization and engagement, and is the place to share innovative and ground-breaking topics, exchange best practices and lessons learned, and why not invent new ideas and create new partnerships!The conference is organized by the University of Lorraine.
The call for proposals is open until February 19th, midnight (GMT +1). Submitted proposals will then be evaluated by Science&You's Scientific Committee, which is composed of international experts in science communication, science engagement and science/society stakes and issues.
THE THEMES :
The theme of the Conference is "Science communication: take a step back to move forward", and is declined in 3 subthemes: