ზამთრის სკოლა - IncoNet EaP-ის პროექტის ფარგლებში
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი მონაწილეობს ევროკავშირის კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების მე-7 ჩარჩო პროგრამის (FP7) ფარგლებში დაფინანსებულ პროექტში: “აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების განვითარების სფეროში” (IncoNet EaP).
პროექტის სამუშაო გეგმის შესაბამისად, მიმდინარე წლის 21-25 ნოემბერს ქ. ვენაში  გაიმართება ზამთრის სკოლა, სახელწოდებით ,,ენერგო ეფექტურობა: საერთაშორისო პროექტების მართვა - თეორიიდან პრაქტიკამდე“. ზამთრის სკოლის ორგანიზატორია პროექტ IncoNet EaP-ის კოორდინატორი ავსტრიული ორგანიზაცია - „სოციალური ინოვაციების ცენტრი“ (ZSI).
სოციალური ინოვაციების ცენტრის (ZSI) მიერ აღნიშნულ ღონისძიებაში მონაწილეობის მისაღებად საქართველოდან შეირჩა შემდეგი 4 ახალგაზრდა მონაწილე:
• ლუკა ადიკაშვილი
• გიორგი მუხიგულიშვილი
• ნინო ნიკოლეიშვილი
• ნინო მაღრაძე
ზამთრის სკოლა - „Winter School on Energy Efficiency“  განკუთვნილია ახალგაზრდა მკვლევარებისათვის და კვლევითი პროექტების მენეჯერებისთვის ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებიდან, რომლებიც აქტიურად მოღვაწეობენ  ენერგო ეფექტურობის მიმართულებით და  დაინტერესებული არიან ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამის -,,ჰორიზონტი 2020“ კონკურსებით. ზამთრის სკოლის პროგრამის მიზანია, მონაწილეებმა შეისწავლონ საერთაშორისო სამეცნიერო პროექტის მართვის ეტაპები, გაეცნონ  ჰორიზონტი 2020-ის თანამშრომლობითი პროექტების სპეციფიკას და მის ფარგლებში არსებული დაფინანსების შესაძლებლობებს.
ზამთრის სკოლის საქართველოდან შერჩეული მონაწილეების სასტუმროსა და კვების ხარჯებს  გაიღებს ავსტრიული მხარე (ZSI), ხოლო საერთაშორისო მგზავრობის (ავიაბილეთები)  და ვიზის ხარჯების დაფარვა მოხდება პროექტ IncoNet EaP-ის მიერ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისათვის გამოყოფილი ბიუჯეტიდან.

IncoNet EaP Winter School
Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) together with 18 organizations from EU and Eastern Partnership Countries participates in the project “STI International Cooperation Network for Eastern Partnership Countries” (IncoNet EaP), which was funded under the EU 7-th Framework Programme for Research and Technological Development (FP7).
The project aims to support the advancement of Science, Technology and Innovation (STI) policy dialogue between the EU and the Eastern Partnership countries, with an explicit focus on the Societal Challenges that have been identified to be of mutual interest for the two regions, namely Climate Change, Energy and Health.
In the context of IncoNet Eap , the Winter School on 'Energy Efficiency: International Project Management – from Theory to Practice' will be held between 21-25 November 2016 in Vienna under the organisation of Centre of Social Innovation (ZSI).
The Centre of Social Innovation (ZSI) has identified the four Georgian participants for the IncoNet EaP Winter School:
• Mrs. Nino Maghradze
• Mrs. Nino Nikoleishvili
• Mr. Luka Adikashvili
• Mr. Giorgi Mukhigulishvili
The target group of the Winter School are early-stage researchers and research project managers from EaP Countries (Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine), EU Member States and Associated Countries, who are active in the field of 'energy efficiency' who are interested in participating in Horizon 2020 Programme.
The main focus of the winter school will be on providing the participants with insights about H2020 funding opportunities, proposal writing and international project management.
Costs for accommodation (incl. breakfasts) for the whole week and two common dinners will be covered by ZSI, while SRNSF will provide funds for their travel to Vienna through the IncoNet EaP budget allocated to SRNSF.
Detailed information on the winter school can be found through the following link: http://www.inco-eap.net/en/543.php