ფონდის გენერალური დირექტორის შეხვედრა სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტში
9 დეკემბერს  შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი ზვიად გაბისონია სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალს, პროფესორ-მასწავლებლებს, სტუდენტებს შეხვდა.
შეხვედრა სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა ვაჟა ვარდიძემ გახსნა:  ასევე ფონდის გენერალურ დირექტორს მიესალმა და მადლობა გადაუხადა  ამავე უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა დიმიტრი გეგენავამ.
სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, პროფესორმა  ზვიად  გაბისონიამ წარადგენა  პრეზენტაცია  „საქართველოს მეცნიერების ევროპულ სივრცეში ინტეგრირების ახალი ეტაპი - ახალ შესაძლებლობები მეცნიერებისთვის”, ისაუბრა  საქართველოს ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების სახელმწიფოთაშორისი ორგანიზაციის- EURAXESS-ის წევრობის მნიშვნელობაზე- ფართო შესაძლებლობებსა და ახალ სერვისებზე საქართველოს მეცნიერებისთვის, ასევე,  ფონდის მოერ 2019 წლის გამოცხადებულ  პროგრამებსა და კონკურსებზე,  ახალ მიზნობრივ  კონკურსებზე, 2020 წლის პრიორიტეტებსა და გეგმებზე,  მასშტაბურ  პროექტებზე.

Meeting with the Director General at Sulkhan-Saba Orbeliani University
On December 9th, Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation Prof. Zviad Gabisonia met with academic staff, professors, students of Sulkhan-Saba Orbeliani University.
The meeting was opened by the rector of Sulkhan-Saba Orbeliani University Vazha Vardidze. Dimitri Gegenava, Vice-Rector of the same University also welcomed and thanked the Director General of the Foundation.
Director General of the Foundation gave a presentation - "New Phase of Integration of Georgian Science into the European Area - New Opportunities for Scientists", spoke about the importance of Georgia's membership of the EU's Interstate Organization for Science and Innovation - EURAXESS - for wider opportunities and new services for Georgian scientists and for its development. Also, about the programmes and calls announced in 2019, new targeted calls, 2020 priorities, plans and large-scale projects.