მოკლევადიანი ინდივიდუალური სამოგზაურო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის შედეგები
მოკლევადიანი ინდივიდუალური სამოგზაურო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსში შემოსული პროექტების შეფასების დროს დაშვებული ტექნიკური ხარვეზის გამო სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის 2016 წლის 2 მარტის N37 ბრძანება „2016 წლის 9 მარტიდან 2016 წლის 30 ივნისის ჩათვლით მოკლევადიანი ინდივიდუალური სამოგზაურო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსში გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესახებ” ძალადაკარგულად გამოცხადდა.
2016 წლის მოკლევადიან ინდივიდუალურ სამოგზაურო საგრანტო კონკურსში დარეგისტრირდა 99 განაცხადი. კონკურსის პირობებთან შუსაბამობის გამო ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით მოიხსნა 7 განაცხადი, ხოლო 3 განაცხადი მოიხსნა საკონკურსო კომისიის მიერ.
საკონკურსო კომისიამ  შემოსული განაცხადები  შეაფასა  საქართველოს მთავრობის 2008 წლის 20 თებერვალის N30 დადგენილებით დამტკიცებული კრიტერიუმების შესაბამისად და დასაფინანსებლად გამოავლინა  47 პროექტი.

Call results – Travel Grants 2016
SRNSF Call for Travel Grants aims at supporting the engagement of Georgia’s researchers in international scientific events. It focuses on strengthening the country’s scientific potential and facilitating Georgia’s integration in international scientific area. Overall, 99 proposals were submitted for the call of 2016 out of which 7 proposals were cancelled due to their incompliance to the call terms and conditions (proposals were cancelled by SRSNF Director General Decree) and 3 proposals were rejected by the evaluation committee.
List of proposals rejected by the evaluation committee.
Submitted proposals were evaluated in line with the criteria under the Georgian Government Resolution #30, dated February 20, 2008. Subsequently, 46 proposals were selected for funding.