ფონდის გენერალური დირექტორის შეხვედრა საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტ სეუ-ში
30 იანვარს შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი ზვიად გაბისონია საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტ სეუ-ს აკადემიურ პერსონალს, პროფესორ-მასწავლებლებს, სტუდენტებს შეხვდა.
შეხვედრა სეუ-ს რექტორმა გია კავთელიშვილმა გახსნა; ფონდის გენერალურ დირექტორს მიესალმა და მადლობა გადაუხადა ამავე უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა გიორგი ცხვედიანმა.
სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, პროფესორმა ზვიად გაბისონიამ წარადგინა პრეზენტაცია ფონდის საქმიანობის შესახებ. ისაუბრა საქართველოს ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების სახელმწიფოთაშორისი ორგანიზაციის- EURAXESS- ის წევრობის მნიშვნელობაზე- ფართო შესაძლებლობებზე საქართველოს მეცნიერებისთვის, ასევე, ფონდის მიერ 2019 წელს გამოცხადებულ პროგრამებსა და კონკურსებზე, ახალ მიზნობრივ კონკურსებზე, 2020 წლის პრიორიტეტებსა და გეგმებზე, მნიშვნელოვან პროექტებზე.
პრეზენტაციის დასასრულს ზვიად გაბისონიამ უპასუხა ახალგაზრდა მეცნიერების, დამსწრე აუდიტორიის შეკითხვებს.

Meeting of the Director General of the Foundation at the National University of Georgia, SEU
On January 30, Zviad Gabisonia, Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation, met with the academic staff, professors and students of the National University of Georgia.
The meeting was opened by SEU’ Rector Gia Kavtelishvili; Giorgi Tskhvediani, Vice-Rector of the same University, welcomed and thanked the Director General of the Foundation.
The Director General of the Foundation, Professor Zviad Gabisonia delivered a presentation on the Foundation's activities. He spoke about the importance of Georgia's membership of the EU Interstate Organization for Science and Innovation - EURAXESS -  about the broad opportunities for Georgian scientists, as well as programs and calls announced by the Foundation in 2019, new targeted calls, priorities and plans for 2020, important projects.
At the end of the presentation Zviad Gabisonia answered the questions of the young scientists and the audience.