ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს რიგით VII სხდომა გაიმართა
17-18 ივლისს, 10:00 სთ. შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს რიგით VII სხდომა გაიმართა.
ფონდს 2015 წლიდან ჰყავს კოლეგიალური ორგანო, საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭო, რომლის  წევრები არიან წამყვანი ქართველი და უცხოელი მეცნიერები და საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლები. საბჭო განსაზღვრავს ფონდის ხედვას, პოლიტიკას და უზრუნველყოფს მისი საქმიანობის ხარისხის ზედამხედველობას. ამასთანავე, საბჭო  ადგენს ფონდის სტრატეგიულ პრიორიტეტებს და ახორციელებს სამოქმედო გეგმის შესრულების მონიტორინგს.
ფონდის თანამშრომლებმა საბჭოს წარუდგინეს და განიხილეს: ახალი პროგრამის პორტფოლიო და 2018 წლის სამუშაო გეგმა(ბიუჯეტი და პროგრამები; საერთაშორისო თანამშრომლობა; მეცნიერების პოპულარიზაციის პროგრამები;  ფონდის ჩართულობა საერთაშორისო პროექტებში; 2019 წლის გამოწვევები; ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ში საქართველოს მეცნიერთა მონაწილეობის ხელშეწყობის მიზნით განხორციელებული აქტივობები.
საკოორდინაციო საბჭო  წელიწადში ორჯერ იკრიბება და მართვის მიზნით განიხილავს 6 თვის მანძილზე ფონდის მიერ გაწეულ საქმიანობას.

The VII International Policy Board meeting
On July 17-18, 2018 Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia hosted the 7th International Policy Board meeting.
Since 2015, the foundation has the collegiate body - International Policy Board (IPB), members of which are the leading Georgian and Foreigner scientists and representatives of the Government of Georgia. The IPB defines the vision, policy and strategic priorities of the foundation is responsible for implementation and monitoring the action plan.
The staff members of the foundation presented and discussed the following issues at the board meeting: New programmes portfolio and 2018 plan (budget and programmes, international cooperation opportunities, science popularization programmes, foundation’s activities in the international projects, challenges for 2019, activities enhancing Georgian scientists’ participation in the EU framework programme for Research and Innovation “Horizon 2020” etc.
The international policy board meets twice a year and discusses 6 months activities of the foundation.