გამოკითხვის შედეგები: სამეცნიერო თანამშრომლობა ევროკავშირსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს შორის
პროექტის EAP PLUS ფარგლებში ჩატარდა გამოკითხვა ევროკავშირსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს სამეცნიერო თანამშრომლობის შესახებ - EU-EaP International Cooperation Barometer. გამოკითხვის მიზანი იყო, შეეგროვებინა და გაეანალიზებინა ინფორმაცია ვროკავშირსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს შორის სამეცნიერო თანამშრომლობის შესახებ. გამოკითხვაში მონაწილეობა მიიღეს მხარეებმა საქართველოდან, აზერბაიჯანიდან, სომხეთიდან, ბელარუსიდან, მოლდოვადან და უკრაინიდან. ჯამში შეგროვდა 413 მონაცემი, საიდანაც დამუშავდა 257 კითხვარი (დანარჩენი 156 კითხვარი ნაწილობრივ შევსებული ფორმით იყო წარდგენილი). აღსანიშნავია, მონაცემთა 28 % გაგზავნილი იყო საქართველოდან.

Results of the survey: Scientific cooperation between the EU and the Eastern Partnership (EaP) countries
Within the framework of the project EaP-Plus, a survey was conducted on EU and Eastern Partnership countries on scientific cooperation - EU-EaP International Cooperation Barometer.
The purpose of the survey was to collect and analyze the information on scientific cooperation between the EU and the Eastern Partnership countries.
Respondents from Georgia, Azerbaijan, Armenia, Belarus, Moldova and Ukraine were questioned in the survey. In total, 413 surveys were collected, from which 257 questionnaires were processed.  (The rest 156 questionnaires were submitted partially filled). It should be noted that 28% of the data was provided by Georgian participants.