მარინე ჩიტაშვილის ფონდში საქმიანობის შემაჯამებელი ღონისძიება
10 ივლისს 18:00 საათზე, გაიმართა შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ყოფილი გენერალური დირექტორის, პროფესორ მარინე ჩიტაშვილის გაცილების ღონისძიება.
შეხვედრაზე მოწვეულები იყვნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი და მოადგილეები, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი, ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი, ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს წევრები, ოქსფორდისა და რუსთაველის ფონდის ერთობლივი პროგრამის კომისსის წევრები და ფონდის თანამშრომლები.
ღონისძიებაზე შედგება პროფესორ მარინე ჩიტაშვილის მიერ ფონდის ხელმძღვანელობის პერიოდში არსებული მიღწევების მოკლე პრეზენტაცია. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მადლობა გადაუხადა ქალბატონ მარინე ჩიტაშვილს ფონდის განვითარების საქმეში შეტანილი უმნიშვნელოვანესი წვლილისთვის, კვალიფიციური კადრების მომზადებისა და ფონდის საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისთვის. ბატონმა ალექსანდრემ იმედი გამოთქვა, რომ ქალბატონი მარინეს მიერ შექმნილი გუნდი გააგრძელებს დასახული ამბიციური მიზნების განხორციელებას.
ასევე, მადლიერება გამოხატეს საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს წევრებმა და აღნიშნეს, რომ ქალბატონი მარინეს თაოსნობითა და სამინისტროს მხარდაჭერით ფონდმა ორი წლის მანძილზე უზარმაზარი შრომა გასწია მსოფლიო სამეცნიერო ფონდებთან თანამშრომლობისა და თანაბარუფლებიანი პარტნიორობისთვის.

Summary of the activities of the former Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation, Prof. Marine Chitashvili
On 10th of July, 18:00 the farewell event was held, celebrating the work of the former Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation Professor Marine Chitashvili.  The Minister of Education and Science of Georgia and the Deputy Ministers, Director of the National Center for Educational Quality Enhancement, Rector of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, members of the International Coordination Council of the Foundation, members of commission of Oxford and Foundation Joint program and staff of Shota Rustaveli National Science Foundation attended the event.
A short presentation about the achievements of professor Marine Chitashvili while serving as a Director General of the Foundation kicked off the meeting.The Minister of Education and Science of Georgia thanked Dr. Marine Chitashvili for the most important contributions - development of the Foundation, preparation of qualified staff and development of international cooperation for the Foundation. Mr. Jejelava expressed his hope that the team created by Dr. Marine will continue to set ambitious goals. The members of the International Policy Board expressed profound gratitude and mentioned that with the support of Ms. Marine and the Ministry, the Foundation has done a huge work towards the cooperation and equal partnership with international scientific foundations.