მეორე ენის სწავლა/სწავლება მულტილინგვური განათლების კონტექსტში
2018 წლის 15  თებერვალს, თსუ-ს I კორპუსში გაიხსნა სამდღიანი საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე: მეორე ენის სწავლა/სწავლება მულტილინგვური განათლების კონტექსტში. კონფერენცია სრულდება 17 თებერვალს.
რიგით მესამე კონფერენცია შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ არის დაფინანსებული და ტარდება სამოქალაქო ინტეგრაციისა და ეროვნებათშორისი ურთიერთობების ცენტრთან (CCIIR), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ტარტუს უნივერსიტეტთან (ესტონეთი) თანამშრომლობით.
მისი მიზანია განიხილოს და ერთიან კონცეფციად ჩამოაყალიბოს ადგილობრივ და უცხოელ სპეციალისტთა ნააზრევი მეორე ენის სწავლების მიდგომებისა და სტრატეგიების თაობაზე მულტილინგვური განათლების კონტექსტში.

Studying/teaching the second language in the context of the multilingual education
On February 15, 2018, a three-day International Conference on the topic: studying/teaching the second language in the context of multilingual education was opened. The conference will end on February 17.
The third conference is funded by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and is conducted by the Center for Civil Integration and Inter-Ethnic Relations (CCIIR), in cooperation with Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and the University of Tartu (Estonia).
The purpose is to consider and convey the concept of local and foreign specialists on approaches and strategies for teaching second language in the context of multilingual education.