პროექტის ,,მეცნიერება კაპიტანია’’ ფარგლებში ახალგაზრდა მეცნიერების დაჯილდოვება
1 დეკემბერს, რუსთაველის სამეცნიერო ფონდში გაიმართა წარმატებული ახალგაზრდა მეცნიერების, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების საერთაშორისო ცენტრის (ISTC) 25 წლის იუბილესთან დაკავშირებული ახალგაზრდა მეცნიერთათვის გამოცხადებული კონკურსის გამარჯვებულების, პირველი ადგილის მფლობელის - თორნიკე ქიმერიძის, მეორე ადგილზე გასული ნინო გიორგაძის რუსთაველის სამეცნიერო ფონდის სიგელებით დაჯილდოების ცერემონია. ახალგაზრდა მეცნიერებს სიგელები გადასცა და სიტყვით მიმართა ფონდის გენერალურმა დირექტორმა ჯაბა სამუშიამ, ახალგაზრდა მეცნიერებს მომავალში წარმატებული საქმიანობა უსურვა სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, ზურაბ ხონელიძემ.
მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების საერთაშორისო ცენტრსა (ISTC) და რუსთაველის ფონდს აქტიური ურთიერთთანამშრომლობა აკავშირებთ.

Young Scientists Award
On December 1, at Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia was held certificate award ceremony for the winners of International Center for Science and Technology (ISTC) 25th Anniversary Call for Young Scientists, where the first place tookTornike Kimeridze and the second place –Nino Giorgadze. Jaba Samushia, Director General of the Foundation, awarded certificates to the young scientists and the Rector of Sokhumi State University, Zurab Khonelidze wished the young scientists successful work in the future.
The International Center for Science and Technology (ISTC) and Rustaveli Foundation are actively cooperating.