მეცნიერების მენეჯმენტის სკოლის და „ჰორიზონტი ევროპის“ ეროვნული ოფისის ორგანიზებით ტრენინგები ჩატარდა
2022 წლის 19-20 აპრილს მეცნიერების მენეჯმენტის სკოლის და „ჰორიზონტი ევროპის“ ეროვნული ოფისის ორგანიზებით ჩატარებული ტრენინგების ფარგლებში, საუნივერსიტეტო საგრანტო ოფისების კოორდინატორებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა ავსტრიის გარემოს დაცვის სააგენტოს მე-4 კომპონენტის ლიდერმა, საერთაშორისო ექსპერტმა გილბერტ აჰამერმა.
სამუშაო შეხვედრაზე ბატონმა აჰამერმა ისაუბრა სამეცნიერო ქსელების განვითარების, საგრანტო პროექტების განხორციელების და სამეცნიერო ბაზების შესახებ. შეხვედრის ფარგლებში დამსწრეებმა შეასრულეს სხვადასხვა აქტივობები და ჯგუფური სამუშაოები. სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა, ევროკავშირის პროექტის „Twinning”-ის მხარდაჭერით, რომელიც გახსნა პროექტის რეზიდენტმა მრჩეველმა, ინეს გავარანემ. ორ დღიანი ტრენინგის დასასრულს მონაწილეებს გადაეცათ მეცნიერების მენეჯმენტის სკოლის, ეროვნული ოფისის „ჰორიზონტი ევროპა“ და ტვინინგის სერტიფიკატები.

Training organized by Research Management School and “Horizon Europe” National Office
On April 19-20, 2022, within the framework of the training organized by Research Management School and “Horizon Europe” National Office, an online workshop was held by an international expert, Mr. Gilbert Ahamer with the coordinators of the University Grant Offices established within the scope of the "Horizon Europe" Framework Programme.
At the workshop, Mr. Ahamer spoke about the development of scientific networks, the execution of funding projects and scientific databases. During the meeting, the attendees performed various activities and worked in teams. The workshop was held with the support of the EU "Twinning" project and was introduced by the project's Resident Advisor, Inese Gavarane. At the end of the two-day training, participants have received certificates from Research Management School, “Horizon Europe” National Office and Twinning.