რუსთაველის ფონდმა პოლონეთის მიეროშევსკის ცენტრის წარმომადგენლებს უმასპინძლა
შოთა  რუსთაველის საქართველოს ეროვნული  სამეცნიერო ფონდის  გენერალურმა დირექტორმა,  ერეკლე ასტახიშვილმა   პოლონეთის მიეროშევსკის ცენტრის გენერალურ დირექტორს,  ერნესტ ვიციჟევსკისა და სხვა წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
შეხვედრაზე ფონდის დირექტორმა,  ერეკლე ასტახიშვილმა პოლონურ მხარეს გააცნო ფონდის საქმიანობის  მისია, მიმდინარე აქტივობები და სამომავლო გეგმები.   საუბარი  ასევე შეეხო რუსთაველის ფონდსა და მიეროშევსკის ცენტრს შორის  თანამშრომლობის პერსპექტივას  სხვადასხვა მიმართულებით, კერძოდ, ერთობლივი სამეცნიერო -  კვლევითი პროექტების, მობილობისა  და საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებების, საგამომცემლო ღონისძიებების  განხორციელებას.
მიეროშევსკის ცენტრი  პოლონეთის კვლევებისა და მეცნიერების დამფინანსებელი ორგანიზაციაა, რომლის მიზანია, ისტორიული კვლევების ხელშეწყობის ფარგლებში, მხარი დაუჭიროს აღმოსავლეთ ევროპის სახელმწიფოების, განსაკუთრებით უკრაინის, ბელარუსის, საქართველოსა და მოლდოვას დემოკრატიულ განვითარებას, მათ ევროატლანტიკურ სტრუქტურებთან დაახლოებასა და პოლონეთთან კავშირების გაღრმავებას.

Rustaveli Science Foundation of Georgia hosted the representatives of Mieroszewski Center in Poland
Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Prof. Dr. Erekle Astakhishvili hosted Ernest Wyciszkiewicz, Director of Mieroszewski Center of the Republic of Poland.
At the meeting, the director of the foundation introduced the representatives the mission of the foundation, current activities and future plans to the Polish side. During the conversation the Georgian and Polish side highlighted the prospect of cooperation between the Rustaveli Foundation and the Mieroszewski Center in various directions: the implementation of joint scientific-research projects, mobility and international scientific events, publishing events.
The Mieroszewski Center is a funding organization for Polish studies and science. The goal of the organization within the framework of promoting historical studies, is to support the democratic development of Eastern European states, especially Ukraine, Belarus, Georgia, and Moldova, their rapprochement with Euro-Atlantic structures and deepening of ties with Poland.