რუსთაველის ფონდმა საერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური ცენტრის (ISTC) წარმომადგენელს უმასპინძლა
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა თეიმურაზ დოჭვირმა საერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური ცენტრი (ISTC) გენერალური დირექტორის მრჩეველთან, აიდინ ტურენბაევთან გამართა შეხვედრა.
მხარეებმა შეხვედრაზე განიხილეს მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების სფეროში ურთიერთობების გაღრმავების შესაძლებლობები, ერთობლივი კვლევითი პროექტების განხორციელების გზები. აღინიშნა, რომ პარტნიორები აქტიურად დაუჭერენ მხარს მკვლევართა გაცვლით პროგრამებს. ასევე, ხაზი გაესვა ორგანიზაციების მჭიდრო თანამშრომლობას ევროკავშირის პროგრამების ფარგლებში. შეხვედრას ესწრებოდა ISTC-ის რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელი ირინა ხომერიკი.
საერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური ცენტრი (ISTC) დაარსდა 1992 წლის შეთანხმებით, როგორც მთავრობათაშორისი ორგანიზაცია. საქართველო ISTC-ის 1994 წელს შეუერთდა. ISTC წარმოადგენს საქართველოში მეცნიერების მხარდამჭერ ერთ-ერთ მნიშვნელოვან ორგანიზაციას, რომლის მიერ დაფინანსდა 160-მდე სამეცნიერო პროექტი 32 მილიონი აშშ დოლარამდე მთლიანი ბიუჯეტით.

The Rustaveli Foundation hosted a representative of the International Scientific and Technical Center
Teimuraz Dochviri, Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, held a meeting with Aydin Turenbaev, Advisor to the General Director of the International Scientific and Technical Center (ISTC).
At the meeting, the parties discussed the possibilities of deepening relations in the field of science, technology and innovation, ways of implementing joint research projects. Additionally, partners highlighted that SRNSFG and ISTC will actively support researcher exchange programs. Close cooperation of organizations within the framework of EU programs was also emphasized. The head of the regional office of ISTC, Irina Khomerik, attended the meeting.
The International Scientific and Technical Center (ISTC) was established by the 1992 Agreement as an intergovernmental organization. Georgia joined ISTC in 1994. ISTC is one of the most important organizations supporting science in Georgia, which has funded up to 160 scientific projects with a total budget of up to 32 million US dollars.