სამუშაო შეხვედრა NCDC - ში
დღეს, 5 ოქტომბერს დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში ჩატარდა გაცნობითი ხასიათის სამუშაო შეხვედრა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის წარმომადგენლებისა და აშშ-ის ჯანმრთელობის  ეროვნული ინსტიტუტის (NIH) პროფესორის, ლეონიდ მარგოლისის მონაწილეობით.
პროფ. მარგოლისი  საქართველოს ეწვია ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ერთ-ერთი პროგრამის ფარგლებში - Embassy Science Fellows Programme. პროგრამა ითვალისწინებს აშშ-ის წამყვანი სამეცნიერო ცენტრის წარმომადგენლის ვიზიტს საქართველოში, კერძოდ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდში, საქართველოს მეცნიერების, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციის (STI) სისტემის გაცნობის, შესაბამისი რეკომენდაციების შემუშავების და  გაზიარების მიზნით.
დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში პროფ. მარგოლისს და ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურ დირექტორს, ბატონ ზვიად გაბისონიას ცენტრის გენერალურმა დირექტორმა ბატონმა ამირან გამყრელიძემ და გენერალური დირექტორის მოადგილემ მეცნიერების დარგში, ლუგარის საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა, ბატონმა პაატა იმნაძემ გაუზიარეს ინფორმაცია ცენტრის ფარგლებში შესრულებული უნიკალური და მაღალი ხარისხის კვლევითი პროექტების, სამომავლო გეგმების და აშშ-ს მხარესთან წარმატებული თანამშრომლობის შესახებ.

On October 5, 2018 NCDC hosted introductory, work meeting for representatives of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and professor of US’s National Institution of Health, Mr. Leonid Margolis.
Prof. Leonid Margolis visited Georgia in frames of US Embassy project – “Embassy Science Fellows Programme”.
Project implementation includes, visit of US leading scientific center representative in Georgia, particularly in Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, for introducing to STI system of Georgia, sharing experience and precise recommendations to Georgian side concerning future development of STI system.
At National Center for Disease Control and Public Health, Prof. Margolis, representatives and Director General of SRNSFG, Prof. Zviad Gabisonia were introduced to unique and high quality research projects implemented by Richard Lugar Center for Public Health Research, to future plans and successful partnership with US side. Meeting was personally hosted by
Director General of the center Mr. Amiran Gamkrelidze, Deputy Director for scientific field and Head of Lugar Center for Public Health Research Mr. Paata Imnadze.