საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა წარმატებით იასპარეზა ავსტრალიაში გამართულ მათემატიკის (IMO 2025) 66 -ე საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადაზე
საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა წარმატებით იასპარეზა ავსტრალიაში გამართულ მათემატიკის (IMO 2025) 66 -ე საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადაზე.
ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა - ივანე კობაიძემ და ირაკლი შეროზიამ, საპატიო სიგელებით დაჯილდოვდნენ ამავე სკოლის მოსწავლეები სანდრო ჟღენტი, ვანო ელიზბარაშვილი და თევდორე ონაშვილი.
მათემატიკის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადისთვის საქართველოს ნაკრები გუნდების შერჩევა, მომზადება და მონაწილეობა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.
გუნდის ლიდერია გიორგი ჭელიძე, თანალიდერი - გივი ნადიბაიძე, ასისტენტი- გიორგი სვანაძე, დამხმარე პედაგოგი- ივანე გოქაძე.

Remarkable Success of the Georgian national team at the International Mathematics Olympiad
The Georgian national team successfully competed at the 66th International Mathematics Olympiad (IMO 2025) held in Australia.
Bronze medals were awarded to students of Vladimir Komarov Tbilisi Physics-Mathematics Public School N199 – Ivane Kobaidze and Irakli Sherozia, certificates of honor were awarded to students from the same school – Sandro Zhghenti, Vano Elizbarashvili and Tevdore Onashvili.
The selection, preparation, and participation of Georgian national teams in the International Mathematics Olympiad are organized by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia with the support of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia.
The leader of the team is Giorgi Chelidze, co-leader – Givi Nadibaidze, assistant – Giorgi Svanadze, and supporting teacher- Ivane Gokadze.