მიმდინარე წლის 25 ნოემბერს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ონლაინ შეხვედრაში: ,, Smart Specialisation for Regional Growth in Georgia“. შეხვედრა ჩატარდა ევროკომისიის ერთიანი კვლევების ცენტრის (JRC) მხარდაჭერითა და საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს კოორდინაციით. აღნიშნული ღონისძიების ძირითადი მიზანია „ჭკვიანი სპეციალიზაციის (Smart Specialization/S3) ეროვნული და რეგიონული გუნდის წევრებისთვის ინფორმაციის მიწოდება, აღნიშნული პლატფორმის საქართველოში განხორციელების შესახებ და ამასთან, ცოდნის ამაღლება შესაბამისი სტრატეგიული დოკუმენტების მომზადების და მასთან დაკავშირებული პროცესების შესახებ.
,,ჭკვიანი სპეციალიზაციის“ მიმართულებით საერთაშორისო ექსპერტებთან ერთად, შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს როგორც, ეროვნული პოლიტიკის განმსაზღვრელი ინსტიტუციების, ასევე საქართველოში ბიზნეს ასოციაციებისა და კერძო კომპანიების წარმომადგენლება, უნივერსიტეტებში წამყვანმა კვლევით დეპარტამენტებმა, კვლევით ინსტიტუციებმა და სოციალურ გამოწვევებზე ორიენტირებულმა არასამთავრობო ორგანიზაციებმა.

Seminar ,,Smart Specialization for Regional Growth in Georgia“
On November 25, representatives of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgiaparticipated in an online meeting: "Smart Specialization for Regional Growth in Georgia".The meeting was supported by the Joint Research Center (JRC) of the European Commission and coordinated by the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia. The main purpose of this event is to provide information to the national and regional team members of Smart Specialization/S3 about the implementation of this platform in Georgia, as well as to increase knowledge about the preparation of strategic documents and related processes.
Along with international experts in the field of "Smart Specialization", the meeting was attended by representatives of national policy-making institutions, as well as representatives of business associations and private companies in Georgia, leading research departments of universities, research institutions and non-governmental organizations.