შეხვედრა მეცნიერების საერთაშორისო ექსპერტთან, კრისტოფ კრატკისთან
28 ივლისს, შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში გაიმართა საქართველოს მეცნიერთა შეხვედრა ავსტრიის სამეცნიერო ფონდის ყოფილ პრეზიდენტთან, პროფ. კრისტოფ კრატკისთან.
პროფ. კრატკი საქართველოს ესტუმრა, როგორც საერთაშრისო ექსპერტი მეცნიერების მიმართულებით. იგი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარს დაუჭერს საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმების იმ ნაწილის განხორციელებაში, რომელიც მეცნერების სისტემის გაუმჯობესებას და სტრატეგიის განვითარებას შეეხება.
შეხვედრაზე განხილულ საკითხებს შორის იყო შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საქმიანობა, საერთაშორისო თანამშრომლობის შესაძლებლობები, ახალგაზრდა მკვლევრებისთვის სხვა მნიშვნელოვანი საკითხები.

Meeting with Prof. Christoph Kratky, international expert in science
On July 28, the meeting was held at the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation between Georgian scientists on the one hand and international expert in science, former president of the Austrian Science Fund (FWF) Prof. Dr. Christoph Kratky.
Prof. Kratky will support the Ministry of Education and Science of Georgia to fulfill requirements of the EU- Georgia Association Agreement and meet international standards in terms of STI development in Georgia.
The following topics were covered during the meeting: activities and strategy of the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation, international collaboration opportunities for Georgian researchers, support to junior scientists etc.