შეხვედრა მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლებთან
23 სექტემბერს შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში ჩატარდა სამუშაო შეხვედრა  ფონდის, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს  და მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლების მონაწილეობით.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა ინსტიტუციებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები. მხარეებმა ისაუბრეს ახალგაზრდა მეცნიერთა მხარდაჭერისა და ინოვაციური, გამოყენებითი კვლევების გაძლიერების მნიშვნელობაზე.
შეხვედრაზე გენერალურმა დირექტორმა ფონდის სახელით სრული მზადყოფნა გამოხატა, სწრაფად და ეფექტიანად მოხდეს ერთობლივი ღონისძიებების შემუშავება და განხორციელება.

Meeting with the World Bank Representatives
On September 23, 2018 Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia hosted a working meeting with the representatves of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, World Bank in Georgia and the foundation.
The meeting was dedicated to the perspectives of cooperation among these institutions. The parties discussed the importance of supporting young scientists and strengthening innovative and applied research perspectives.
At the meeting, the Director General of SRNSFG expressed full readiness on behalf of the Foundation, to work out and implement joint activities quickly and efficiently.