შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის თანამდებობა ზვიად გაბისონიამ დაიკავა
2018 წლის 4 ოქტომბერს, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა,  შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის თანამდებობაზე  წარადგინა ზვიად გაბისონია.
ზვიად გაბისონია გახლავთ სამართლის დოქტორი, ჰამბურგის, ბრემენისა და ბონის უნივერსიტეტების კურსდამთავრებული. გავლილი აქვს სტაჟირება ლუდვიგ-მაქსიმილიანის უნივერსიტეტში, ჰამბურგის საზღვარგარეთ ქვეყნებში და საერთაშორისო კერძო სამართლის კვლევით ინსტიტუტებში. იყო აშშ-ს კონგრესის, DAAD-ის  (გერმანია) და მაქს პლანკის ინსტიტუტის სტიპენდიანტი.
ზვიად გაბისონიას ეკავა სხვადასხვა აკადემიური თანამდებობა უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში. არის ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის, თბილისის ღია უნივერსიტეტისა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი. იგი გახლავთ 5 წიგნისა და 30 სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი.

Prof. Zviad Gabisonia has been appointed for Director General Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia
On October 4, 2018 Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mr. Mikheil Batiashvili introduced new Director General of SRNSFG, Mr. Zviad Gabisonia.
Zviad Gabisonia is PhD of Law sciences and a graduate of University of Hamburg, University of Bremen and University of Bonn. Mr. Gabisonia has completed internship programs of several universities and institutions, including: Ludwig Maximilian University of Munich, Hamburg Max Planck Institute for Comparative and International Private Law and research institutions of private international law. He has been student of scholarship program at Hamburg Max Planck Institute for Comparative and International Private Law.
Prof. Zviad Gabisonia holded several academic positions in Georgian higher educational institutions. Currently he is professor of Georgian – American University, Ilia State University, Tbilisi Open Teaching University and Georgian Technical University. He is an author of 5 books and 30 scientific works.