შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი საქართველოში ფრანგული ინსტიტუტისა და Campus France-ის წარმომადგენლებს შეხვდა
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, თეიმურაზ დოჭვირმა საქართველოში ფრანგული ინსტიტუტის დირექტორ ფილიპ ტრიუკესთან და Campus France-ის დირექტორის მოადგილე ბიატრის კაიასთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა არსებული პარტნიორობის გაღრმავების შესაძლებლობები და ერთობლივი საგანმანათლებლო ინიციატივების განხორციელების საკითხები განიხილეს, მათ შორის, კვლევითი სტაჟირების პროგრამის გაფართოების მიმართულებით.
საუბარი შეეხო ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს როგორებიცაა: ახალგაზრდა მკვლევართა მობილობა, ერთობლივი საგრანტო პროგრამები და ორმხრივი კვლევითი პროექტები.
შეხვედრის დასასრულს მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის მზაობა გამოხატეს.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ საუნივერსიტეტო და სამეცნიერო თანამშრომლობის ატაშე ლიზა ბარია და Campus France-ის წარმომადგენელი საქართველოში კოორდინატორი ნათია მსხალაძე.

Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia Meets with Representatives of the French Institute in Georgia and Campus France
The Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Teimuraz Dochviri, held a working meeting with Philippe Truquet, Director of the French Institute in Georgia, and Béatrice Khaiat, Deputy Director General of Campus France.
The meeting focused on opportunities to further strengthen the existing partnership and to advance joint educational and research initiatives, including the expansion of the research internship programme.
Discussions also addressed key priorities such as the mobility of early-career researchers, the development of joint grant schemes, and the promotion of bilateral research projects.
At the conclusion of the meeting, the parties expressed their readiness to continue and deepen cooperation in areas of mutual interest.
The meeting was also attended by Lisa Barrier, Attaché for University and Scientific Cooperation, and Natia Mskhaladze, Campus France Representative, Coordinator in Georgia.