ტრენინგი ,,ჰორიზონტი 2020”-ის პროგრამებში ჩართულობის შესაძლებლობებზე
27-28 ოქტომბერს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი მაღალი ხარისხის მეცნიერული კვლევების ხელშეწყობისა და საქართველოს მეცნიერთა საერთაშორისო სამეცნიერო სივრცეში ინტეგრირების მიზნით,  ჩატარდა ტრეინინგი საქართველოს მეცნიერთათვის და კვლევითი ინსტიტუციების მიერ დასახელებული პირებისათვის. ტრენინგს უძღვებოდა  ტალინის უნივერსიტეტის დოქტორი აბელ პოლესე.
ტრეინინგი - ‘Navigating H2020 and its rules principles Opportunities and challenges  for Georgian scientists’ შეეხო ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა ,,ჰორიზონტი 2020”-ში და საერთაშორისო სამეცნიერო-კვლევით კონკურსებში საქართველოს მეცნიერთა ჩართულობის შესაძლებლობებს, კვლევითი პროექტების დაფინანსების მოპოვების საშუალებებს, საერთაშორისო სამეცნიერო კავშირების დამყარებისა და კოლაბორაციის გაზრდის გზებს.
ტრეინინგის დასრულების შემდგომ, მონაწილეები მიღებული ინფორმაციას და ცოდნას გაუზიარებენ კოლეგებს  თავიანთი ინსტიტუციებში პრეზენტაციისა თუ სამუშაო შეხვედრის ფორმატში.

Training - Navigating Horizon 2020 and its Principles, Opportunities and Challenges for Georgian scientists
On October 27-28, 2016, SRNSF organized training for the scientists of Georgian research institutions. The title of the training was ‘Navigating H2020 and its rules principles Opportunities and challenges for Georgian scientists’. The training was organized and delivered in line with the international standards and was held for the purpose of supporting the high class research development in Georgia and better integration of Georgian scientists into the world scientific network. The training was delivered by Abel Polese, the professor of Tallinn University.
The main areas of the training included General overview on Horizon 2020 opportunities, Differences and specificities of EU funding, ways of involvement in the international scientific networks.
After the training, the attendees will share the information and knowledge in the format of presentation or a working meeting with the colleagues at their institutions.