რუსთაველის ფონდისა და მოლდოვას რესპუბლიკის კვლევისა და განვითარების ეროვნულ სააგენტოს (NARD) 2024 წლის ერთობლივი საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიების საგრანტო კონკურსი
ფონდი აცხადებს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და მოლდოვას რესპუბლიკის კვლევისა და განვითარების ეროვნული სააგენტოს (NARD) 2024 წლის ერთობლივი საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიების საგრანტო კონკურსს
კონკურსის აბრევიატურა: ( SRNSFG - GM)
- მეცნიერების სფეროში საქართველოსა და მოლდოვის რესპუბლიკას შორის თანამშრომლობის გაღრმავება;
- უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრების მეცნიერთა ჯგუფებს შორის თანამშრომლობის განვითარება;
- ინფორმაციის გაცვლისა და გამოცდილების გაზიარების შედეგად, ადგილობრივი სამეცნიერო პოტენციალის გაძლიერება.
ა) კონკურსის გამოცხადება
ა) ელექტრონული რეგისტრაცია - ჯერ NARD-ის ელექტრონულ სისტემაში მისამართზე: international@ancd.gov.md და შემდეგ ფონდის ელექტრონულ ბაზაში 26 სექტემბრიდან 25 ოქტომბრის 18:00 საათამდე;
ბ) ფონდის კანცელარიაში რეგისტრაცია - 31 ოქტომბერი 17:00 საათი;
ვ) ფონდისა და NARD-ის შეთანხმების საფუძველზე შერჩეული დასაფინასებელი პროექტების დამტკიცება გენერალური დირექტორის მიერ;
ა)საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2023 წლის 11 დეკემბრის, ბრძანება N133/ნ
ბ) ფონდსა და მოლდოვას რესპუბლიკის კვლევისა და განვითარების ეროვნულ სააგენტოს (NARD) გაფორმებული შეთანხმება;

The Joint International Scientific Event grant call of the Rustaveli Foundation (SRNSFG) and the National Agency for Research and Development of the Republic of Moldova (NARD);
The Foundation (SRNSFG) announces the joint international scientific event grant competition of the Shota Rustaveli National Science Foundation and the National Agency for Research and Development of the Republic of Moldova (NARD) – 2024
Abbreviation of the competition- ( SRNSFG - GM)
• deepening of cooperation between Georgia and the Republic of Moldova in the field of science;
• Development of cooperation between groups of scientists of higher educational institutions and scientific-research centers;
• Strengthening of local scientific potential resulting from information exchange and experience sharing.
Type of project proposal: Joint
Steps of the call administration:
• Announcement of the competition;
• Electronic registration - first in the electronic system of NARD at the address: international@ancd.gov.md and then in the electronic database of the foundation from September 26 to October 25;
• Registration at the foundation's office - October 31, 5:00 p.m.;
• Eligibility check of the of projects;
• evaluation of projects by the commission and identification of the best projects presented by the group of Georgian scientists;
• Approval of projects for the granting by the General Director on the base of consensus between the Foundation (SRNSFG) and NARD;